Zespół Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu

Wolontariat

ZSS 103 prowadzi działalność wolontariatu. Wolontariusze: studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 oferują swoją pomoc wolontaryjną na wszystkich poziomach edukacyjnych. Udzielają jej poprzez wspieranie codziennych zajęć uczniów i uczestników naszej szkoły, a także aktywnie uczestniczą w akcjach organizowanych z inicjatywy naszej szkoły tj. Festyn Radości ,,Świat w kolorach”, bale karnawałowe, wycieczki do Ogrodu Botanicznego, Ogrodu  Ekologicznego ,,Gładysiakowie” w Wirach, szkolny MATP, a także z ich własnej tj: organizacja koncertu kolęd i pastorałek, występy podczas Festynu, wykonywanie zdjęć podczas imprezy zimowej zespołów RW.

 

Adres e-mail: wolontariat@zss103.pl

WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2023/2024

Z zebranych podczas zbiórki darów w dniach 12-13 października odbył się kiermasz używanych pomocy dydaktycznych, który został zorganizowany przez zespół ds. Wolontariatu i Pilgrim oraz Szkolne Koło TPD. 

Do pomocy w organizacji włączyli się wolontariusze z ,,Klubu Ośmiu Wspaniałych” z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu pod opieką Pani pedagog Małgorzaty Kubackiej, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz inni uczniowie naszej szkoły. 

Dziękujemy! ❤

Razem ze szkolnym kołem TPD w czerwcu ubiegłego roku szkolnego ogłosiliśmy zbiórkę używanych pomocy dydaktycznych, która trwała do końca września. Do zbiórki dołączyli:

  1. Firma zewnętrzna HALEON GSK
  2. Zespół Szkół Zakonu Pijarów Poznań
  3. ,,Klub Ośmiu Wspaniałych” działający w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu
WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2022/2023

W dniach 29.05, 01.06, 20.06 odbyły się dni wolontariatu firmy zewnętrznej Haleon GSK w ramach projektu Haleon Helps
Wolontariusze działali na rzecz naszej szkoły:
  • sadzili rośliny,
  • kosili trawę,
  • malowali ławki i bramę
  • dołączyli się do zbiórki używanych zabawek, gier i pomocy dydaktycznych.
 
Bardzo dziękujemy! ❤ 

21 MARCA 2023 r.

Nasi uczniowie wysłali dobre myśli dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 110. Z pomocą nauczycieli przygotowali zakładki z dobrymi myślami, a pierwszego dnia wiosny przekazali je w ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 110, która sprezentowała nam śliczne kwiaty!

GRUDZIEŃ 2022 r.

Zespół ds. Wolontariatu i Pilgrim wspierał Panią Elę Budel w nagrywaniu kolędy, która była tworzona we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 110.

Zapraszamy do wysłuchania kolędy – Pójdźmy wszyscy do stajenki

16.11.2022 r.

Zespol ds.Wolontariatu i Pilgrim spotkał się z nauczycielkami            ZSS nr 110 w poszukiwaniu inspiracji. Nie tylko do projektów, ale również  pomysłów do wspólnych działań. 

IMG-20221116-WA0000
WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2021/2022

Po długiej przerwie mogliśmy liczyć na pomoc Wolontariuszy podczas Festynu Jubileuszowego – Dzień Patrona – studentów UAM i uczniów            ZSE nr 2. Wolontariusze z Akademickiej Grupy Inicjatyw Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Specjalnej, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły zbierali dla naszych uczniów i uczestników używane zabawki edukacyjne, książki dla dzieci i młodzieży, gry planszowe, puzzle. Zebrane przedmioty posłużyły nam jako fanty w zorganizowanej loterii Koło fortuny ,,50 pytań i konkurencji na 50 lecie ZSS nr 103″ w formie symboli PCS. Wolontariusze pomagali nam w organizacji loterii. Przy stanowisku nieoceniona była również pomoc mamy naszego ucznia z kl.VII – Pani Natalii. Fanty, które pozostały przekazaliśmy na wyprzedaż garażową.

WOLONTARIAT
Skip to content