Zespół Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu

Wolontariat

Zespół Szkół Specjalnych nr 103 prowadzi działalność wolontariatu.
Wolontariusze: studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 oferują swoją pomoc wolontaryjną na wszystkich poziomach edukacyjnych. Udzielają jej poprzez wspieranie uczniów i uczestników naszej szkoły podczas codziennych zajęć. Aktywnie uczestniczą w akcjach, organizowanych z inicjatywy naszej szkoły m.in. Festyny Radości, zawody sportowe, bale karnawałowe. Wolontariusze organizują także własne inicjatywy w naszej szkole t.j.: koncert kolęd 
i pastorałek, występy podczas Festynu, wykonywanie zdjęć podczas imprez oddziałowych.
Od 2023 roku w pomoc wolontaryjną angażują się również absolwenci naszej szkoły oraz firmy zewnętrzne m.in. Haloen GSK w ramach własnego wolontariatu pracowniczego. Dzięki ich pomocy posadzone zostały rośliny wokół szkoły na obu oddziałach oraz w ogrodzie sensorycznym.

Wolontariat to wiele działań proekologicznych, społecznych.

Adres e-mail: wolontariat@zss103.pl

WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2023/2024

Wolontariuszka – nasza absolwentka Julia systematycznie pomaga podczas zajęć branży kulinarnej w SPDP.  Niezmiennie swoim uśmiechem i energią zaraża wszystkich.

14.03.2024 r.
Mini koncert,  wspólne zajęcia w świetlicy szkolnej dla starszych uczniów i zwiedzanie szkoły (taras widokowy) na 2 piętrze z udziałem naszych wolontariuszy: uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz naszego absolwenta Krystiana (uczestnika WTZ Krzemień) były wstępem do wspólnych działań.

13.12.2023 r.
Dzisiaj odwiedzili nas wolontariusze z ZSE nr 2, którzy naprawili słuchawki oraz pilota od łóżka wodnego w Sali Doświadczania Świata.

Z zebranych podczas zbiórki darów w dniach 12-13 października odbył się kiermasz używanych pomocy dydaktycznych, który został zorganizowany przez zespół ds. Wolontariatu i Pilgrim oraz Szkolne Koło TPD. 

Do pomocy w organizacji włączyli się wolontariusze z ,,Klubu Ośmiu Wspaniałych” z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu pod opieką Pani pedagog Małgorzaty Kubackiej, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz inni uczniowie naszej szkoły. 

Dziękujemy! ❤

Razem ze szkolnym kołem TPD w czerwcu ubiegłego roku szkolnego ogłosiliśmy zbiórkę używanych pomocy dydaktycznych, która trwała do końca września. Do zbiórki dołączyli:

  1. Firma zewnętrzna HALEON GSK
  2. Zespół Szkół Zakonu Pijarów Poznań
  3. ,,Klub Ośmiu Wspaniałych” działający w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu
WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2022/2023

W dniach 29.05, 01.06, 20.06 odbyły się dni wolontariatu firmy zewnętrznej Haleon GSK w ramach projektu Haleon Helps
Wolontariusze działali na rzecz naszej szkoły:
  • sadzili rośliny,
  • kosili trawę,
  • malowali ławki i bramę
  • dołączyli się do zbiórki używanych zabawek, gier i pomocy dydaktycznych.
 
Bardzo dziękujemy! ❤ 

21 MARCA 2023 r.

Nasi uczniowie wysłali dobre myśli dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 110. Z pomocą nauczycieli przygotowali zakładki z dobrymi myślami, a pierwszego dnia wiosny przekazali je w ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 110, która sprezentowała nam śliczne kwiaty!

GRUDZIEŃ 2022 r.

Zespół ds. Wolontariatu i Pilgrim wspierał Panią Elę Budel w nagrywaniu kolędy, która była tworzona we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 110.

Zapraszamy do wysłuchania kolędy – Pójdźmy wszyscy do stajenki

16.11.2022 r.

Zespol ds.Wolontariatu i Pilgrim spotkał się z nauczycielkami            ZSS nr 110 w poszukiwaniu inspiracji. Nie tylko do projektów, ale również  pomysłów do wspólnych działań. 

IMG-20221116-WA0000
WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2021/2022

Po długiej przerwie mogliśmy liczyć na pomoc Wolontariuszy podczas Festynu Jubileuszowego – Dzień Patrona – studentów UAM i uczniów            ZSE nr 2. Wolontariusze z Akademickiej Grupy Inicjatyw Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Specjalnej, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły zbierali dla naszych uczniów i uczestników używane zabawki edukacyjne, książki dla dzieci i młodzieży, gry planszowe, puzzle. Zebrane przedmioty posłużyły nam jako fanty w zorganizowanej loterii Koło fortuny ,,50 pytań i konkurencji na 50 lecie ZSS nr 103″ w formie symboli PCS. Wolontariusze pomagali nam w organizacji loterii. Przy stanowisku nieoceniona była również pomoc mamy naszego ucznia z kl.VII – Pani Natalii. Fanty, które pozostały przekazaliśmy na wyprzedaż garażową.

WOLONTARIAT
Skip to content