Wolontariat

ZSS 103 prowadzi działalność wolontariatu. Wolontariusze: studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 oferują swoją pomoc wolontaryjną na wszystkich poziomach edukacyjnych. Udzielają jej poprzez wspieranie codziennych zajęć uczniów i uczestników naszej szkoły, a także aktywnie uczestniczą w akcjach organizowanych z inicjatywy naszej szkoły tj. Festyn Radości ,,Świat w kolorach”, bale karnawałowe, wycieczki do Ogrodu Botanicznego, Ogrodu  Ekologicznego ,,Gładysiakowie” w Wirach, szkolny MATP, a także z ich własnej tj: organizacja koncertu kolęd i pastorałek, występy podczas Festynu, wykonywanie zdjęć podczas imprezy zimowej zespołów RW.

 

Adres e-mail: wolontariat@zss103.pl

WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2022/2023

21 MARCA 2023 r.

Nasi uczniowie wysłali dobre myśli dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 110. Z pomocą nauczycieli przygotowali zakładki z dobrymi myślami, a pierwszego dnia wiosny przekazali je w ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 110, która sprezentowała nam śliczne kwiaty!

GRUDZIEŃ 2022 r.

Zespół ds. Wolontariatu i Pilgrim wspierał Panią Elę Budel w nagrywaniu kolędy, która była tworzona we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 110.

Zapraszamy do wysłuchania kolędy – Pójdźmy wszyscy do stajenki

16.11.2022 r.

Zespol ds.Wolontariatu i Pilgrim spotkał się z nauczycielkami            ZSS nr 110 w poszukiwaniu inspiracji. Nie tylko do projektów, ale również  pomysłów do wspólnych działań. 

IMG-20221116-WA0000
WOLONTARIAT

Rok Szkolny 2021/2022

Po długiej przerwie mogliśmy liczyć na pomoc Wolontariuszy podczas Festynu Jubileuszowego – Dzień Patrona – studentów UAM i uczniów            ZSE nr 2. Wolontariusze z Akademickiej Grupy Inicjatyw Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Specjalnej, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły zbierali dla naszych uczniów i uczestników używane zabawki edukacyjne, książki dla dzieci i młodzieży, gry planszowe, puzzle. Zebrane przedmioty posłużyły nam jako fanty w zorganizowanej loterii Koło fortuny ,,50 pytań i konkurencji na 50 lecie ZSS nr 103″ w formie symboli PCS. Wolontariusze pomagali nam w organizacji loterii. Przy stanowisku nieoceniona była również pomoc mamy naszego ucznia z kl.VII – Pani Natalii. Fanty, które pozostały przekazaliśmy na wyprzedaż garażową.

WOLONTARIAT
Skip to content