Zespół Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu

Pilgrim

Pod hasłem „Żyć świadomie – Dawać przyszłość”, PILGRIM (pol. PIELGRZYM) łączy edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju z religijno-etyczno-filozoficznym wymiarem edukacyjnym. Kieruje spojrzenie na trwale bezpieczną przyszłość, zachęcając do zmian w działaniu i wzmacniając zaufanie do teraźniejszości. Poprzez „Inne” spojrzenie na rzeczywistość ma na celu stworzenie motywacji do zmiany własnych działań w zakresie odpowiedzialności i szacunku dla wszystkich istot żywych. Duchowość rozumiana jest jako pogląd uzyskany dzięki wyuczonej, przeżytej
i odzwierciedlanej wierze oraz wynikający z niej stosunek do świata,
sensu istnienia i wszystkich żywych istot.

http://pilgrim.at/pl/strona-glowna/

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami w zakładce: Wolontariat ← KLIKNIJ

PILGRIM

W Międzynarodowy Dzień Ziemi, ale nie tylko staramy się promować u naszych uczniów oraz uczestników postawę proekologiczną. Dlatego zachęcamy do wypożyczenia z biblioteki podręcznika:
„Dzieci, los Ziemi leży w waszych rękach”,
w którym autor Juan Goicochea C. angażuje się bardzo w wychowywanie młodzieży na rzecz ochrony środowiska naturalnego na całym świecie, upatrując w niej nadzieję i szansę na stworzenie pozytywnej przyszłości.

W bibliotece znajdziecie również opracowanie w dwóch segregatorach, które zawiera przystępne dla naszych uczniów i uczestników informacje oraz atrakcyjne zadania.

WSPOMNIENE

10 lat nie ma już z nami śp. Dyrektora, Krzysztofa Lauscha. Zachęcamy do sięgnięcia po wspomnienia.

W książce autorstwa Haliny Koselskiej-Kubiak pt. ,,Poznańczyk Życie
i Pedagogika Specjalna Krzysztofa Marii Lauscha” w rozdziale
 ,,Ojciec polskiego Pligrim-u”, str. 209 możemy przeczytać:
 
,,W momencie, gdy zapoznał się z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM, propagującą działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, połączonego z duchowością, z wielkim zapałem zapragnął włączyć się
w to dzieło. Inicjatywę tę oceniał jako bardzo wartościową. Dodatkowo odkrył w niej również formę, której sam poszukiwał, aby docenić szczególne działania na terenie szkoły oraz osoby w nie zaangażowane. Idea ta, dzięki swojemu wyjątkowemu przesłaniu poruszyła głęboko jego serce, gdyż była ona zbieżna z jego osobistą filozofią i duchowością.” 
 
Dzięki niemu, rozpoczęło się krzewienie idei Pilgrim w Polsce,
a w Zespole Szkół Specjalnych nr 103 ,,w sposób budujący propagowanie wartości”.
Skip to content