Zespół Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu

AAC

W  naszej szkole korzystamy z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji dostosowanych do potrzeb i możliwości uczniów i uczestników. Chcemy, aby każdy na miarę swoich umiejętności był w stanie się z nami komunikować. Dlatego też, by rozmawiać, wykorzystujemy gesty, symbole, komunikatory, tworzymy osobiste foldery. Nasi uczniowie na co dzień korzystają z osobistych narzędzi AAC czy książek do czytania uczestniczącego. Na filmie pokazujemy, w jak różnorodny sposób możemy do siebie „mówić”. 

Z AAC samodzielny staję się!

Dnia 26.03. 2024 odbyła się impreza podsumowująca ogólnoszkolny konkurs na album samodzielności „Z AAC samodzielny staję się”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 grup z poziomu A, B i C. Na konkurs wpłynęły prace uczniów z grup: A6, A11, B5, B8, B9, B14 i C3.  

Dziękujemy! Powstały piękne albumy, które trafią do szkolnej biblioteki. Powstałe prace ilustrują samodzielność w takich czynnościach jak: ubieranie się na zimowy spacer, mycie twarzy, golenie się, zbieranie brudnych naczyń, przygotowywanie kanapki, składanie ręcznika, ubieranie butów. Wszystkie prace konkursowe były wspaniałe i wyjątkowe! Dlatego jury jednomyślnie przyznało nagrody wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, voucher na pyszny deser.  Po wręczeniu nagród, uczniowie oglądali prace swoich koleżanek i kolegów, a następnie udali się do klas.

Brawo! Jesteście bardzo samodzielni i inni mogą się od Was uczyć! 

Skip to content