im. Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci-informacje o stowarzyszeniu

Regulamin Towarzystwa Przyjaciół Dzieci


GRUDZIEŃ W TPD

Grudzień, to piękny miesiąc. Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie, choinkę, pierniki, jasełka i Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Czekając na ten magiczny czas nasi uczniowie przygotowali wiele niespodzianek dla swoich koleżanek i kolegów z innych placówek.

12 grudnia podczas warsztatów w świetlicy na Ogniku, grupa uczniów przygotowała kartkę świąteczną dla dzieci i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego w Tucholi. Byli to uczniowie, którzy we wrześniu przekazali prezenty zebrane przez nas dla całej społeczności tamtejszej placówki. Piękna kartka z Mikołajem i życzeniami została wysłana do Tucholi. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im wszystkim dużo radości.

Uczniowie z Rycerskiej, Ognika i Floriana pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali piękne stroiki świąteczne, które trafiły do pensjonariuszy z „Arki”.

Pod koniec listopada rozpoczęliśmy zbiórkę odzieży dziecięcej z zamiarem przekazania jej do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Do ubrań, których zebraliśmy całe mnóstwo chcieliśmy dołączyć jeszcze coś, własnoręcznie przygotowanego przez nasze dzieci. I tak podczas zajęć w świetlicach na Rycerskiej i Ogniku powstały śliczne ozdoby świąteczne: renifery, łańcuch, Mikołaje i świeczniki. Pudełko pełne ozdób przekazaliśmy paniom z CWR „Swoboda”, które w imieniu swoich podopiecznych odebrały prezenty. Zebranych ubrań było tak wiele, że część z nich postanowiliśmy przekazać również do ośrodka Caritas.

Jak widać nasi uczniowie nie próżnowali i pięknie przygotowali się na Boże Narodzenie dając od siebie, to co mają najcenniejszego, czyli czas, pracę, zaangażowanie i chęć zrobienia czegoś dla innych. Radość obdarowywanych jest bezcenna, ale widok uśmiechniętych i szczęśliwych uczniów, którzy tak bardzo starają się, żeby sprawić przyjemność innym jest dla każdego nauczyciela największą nagrodą.

 

Pomyślności w Nowym Roku oraz pięknych i mądrych inicjatyw życzą

Członkowie szkolnego koła TPD

 


AKCJA SZLACHETNA PACZKA ZAKOŃCZONA OGROMNYM SUKCESEM!
Spełniliśmy wszystkie potrzeby rodziny!
Dzięki rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom zapakowaliśmy aż 20 paczek ! 
Wczoraj zawieźliśmy paczki do magazynu, które dziś zostaną przez ręce wolontariuszki doręczone do naszej rodziny!
Pojedzie do nich między innymi: żelazko, deska do prasowania, sześć par butów, trzy kartony ubrań, żywność, środki czystości, kołdra, poduszka, zabawki dla dzieci, pościele….
W magazynie zostaliśmy bardzo miło przyjęci 
Wszystkim, którzy włączyli się w akcje, serdecznie dziękujemy! 

 Bez Was – nie byłoby to możliwe 

 


ZBIÓRKA DLA TUCHOLI

Z inicjatywy Szkolnego Koła TPD we wrześniu podjęto  akcję na rzecz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 w Tucholi, poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Zbieraliśmy zabawki, gry, książki, pomoce dydaktyczne i pluszaki.  Do akcji włączyli się rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Zebrane rzeczy delegacja uczniów osobiście przekazała swoim koleżankom i kolegom z Tucholi. Przyjęto nas wspaniale. Obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów przedstawienie, były podziękowania, poczęstunek, rozmowy, gratulacje od władz powiatu tucholskiego. Byliśmy naprawdę wzruszeni tak ciepłym przyjęciem i bardzo szczęśliwi, że sprawiliśmy tyle radości innym.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

 


TRWA AKCJA POMOCOWA NA RZECZ

SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO NR 3 W TUCHOLI !

Szkolne Koło TPD rozpoczęło akcję pomocową na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3 w Tucholi (dzieci od przedszkola po młodzież uczącą się w szkole zawodowej z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością). Placówka ta, a także uczniowie tego ośrodka bardzo ucierpieli w sierpniowej nawałnicy. Trwa zbiórka na ich rzecz. Potrzebne są zabawki dla maluchów, gry, układanki, pluszaki, pomoce dydaktyczne.

Na wszystkich trzech oddziałach wystawione zostały kartony, do których można wkładać przyniesione rzeczy.

Termin zbiórki do 20.09.17r. 

Serdecznie dziękujemy za każdy przyniesiony dar!


WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2017

Akcja pod hasłem Wielka Zbiórka Książek 2017 dobiegła końca!

 Jest to jeden z projektów Fundacji Zaczytani.org polegający na zbieraniu książek w pięciu miastach w Polsce, które później trafią do bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Dzięki takim działaniom Fundacji udało się stworzyć już 200 bibliotek i wciąż powstają nowe.

My też mamy w tym swój udział! Akcja w naszej szkole trwała przez kilkanaście dni. W tym czasie stworzyliśmy:

  • na wszystkich trzech oddziałach miejsce, gdzie gromadziliśmy książki przynoszone przez pracowników szkoły i rodziców,
  • uczniowie wykonali 60 zakładek, które dołączone zostały do zebranych książek (mamy nadzieję, że spodobają się czytelnikom),
  • uczniowie kolorowali sowy, którymi później ozdabiali pudła z książkami,
  • wspólnie sortowaliśmy, przeliczaliśmy i wkładaliśmy do pudeł zebrane książki.

          Zebraliśmy 316 książek w tym 140 pozycji  dla dzieci i młodzieży!

            Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Zaczytanych!